SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Wprost” prosi czytelników o ocenę redaktora naczelnego. „To cykliczne badanie”

Spółka AWR „Wprost” - wydawca tygodnika „Wprost” - przeprowadziła w tym tygodniu ankietę wśród czytelników i prenumeratorów e-wydań tego magazynu. Pytano m.in. o ocenę pracy redaktora naczelnego Sylwestra Latkowskiego.

Ankietę prowadziła agencja badawcza Abr Sesta. Wydawca „Wprost” zachęca czytelników do wypełniania ankiet nagrodami - każdy dostanie bezpłatny dostęp do e-wydania, co dwudziesta osoba otrzyma prenumeratę miesięczną tygodnika, co czterdziesta - płyty DVD z filmami „Niepamięć” i „Oszukane”, a co sześćdziesiąta - kurs języka angielskiego.

W ankiecie wydawca pytał m.in. o powody, dla którego czytelnik kupuje „Wprost” czy informacje i tematy najbardziej pożądane i najatrakcyjniejsze. Osoba badana ma również uszeregować - jej zdaniem - okładki od najatrakcyjniejszej do naj mniej interesującej i tu do wyboru ma m.in. okładkę z Dorota Zawadzką, która została podpisana jako „pornoniania”.

Czytelnikowi zadano również pytanie, na jaka partię głosowałby gdyby wybory parlamentarne odbywały się dzisiaj. Badany miał również ocenić atrakcyjność tygodnika za czasów poszczególnych redaktorów naczelnych, a wśród nazwisk dziennikarzy - piszących dla „Wprost” - musiał wskazać tych, których lubi czytać najbardziej.

Czytelnicy zostali również zapytani o sugestie dotyczące charakteru tygodnika, jego szaty graficznej, dziennikarzy i felietonistów oraz tematów poruszanych w tygodniku.

- Wydawca „Wprost” (AWR „Wprost”), od kiedy jego właścicielem większościowym jest Platforma Mediowa Point Group, cyklicznie przeprowadza takie badanie - tłumaczy powód rozesłania ankiety do czytelników Anna Pawłowska-Pojawa, rzeczniczka prasowa Platformy Mediowej Point Group. - Pierwsze przeprowadziliśmy zaraz po zakupie tygodnika w 2010 roku. Odpowiedzi służą przede wszystkim pracy redakcji i redaktora naczelnego - dodaje.

Pawłowska-Pojawa nie zdradza, czy wydawca planuje zmiany w charakterze pisma. Nie wiadomo również, czy dojdzie do zmiany personalnej na stanowisku redaktora naczelnego.

Pod koniec marca Sylwester Latkowski ogłosił, że w tygodniku „Wprost” pojawią się teksty interwencyjne oparte o problemy czytelników. Powstała specjalna platforma kontaktu z czytelnikami, którzy mogą zgłaszać redakcji trapiące ich sprawy. Zostaną one opisane w magazynie i serwisie internetowym (więcej na ten temat).

>>> Zobacz wszystkie okładki WPROST w naszym nowym serwisie

Również w marcu „Wprost” zakończył współpracę z Andrzejem Saramonowiczem, który pisał felietony. Teksty dla tygodnika pisać zaczęli wówczas Tomasz Sekielski i Janusz Rolicki (przeczytaj o tym). Wszystkie felietony zawarto we wspólnym dziale Opinie umieszczonym na początku wydania (wcześniej felietony były rozproszone). Wydawca tłumaczył wtedy, że to dopiero początek zmian.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem tygodnika „Wprost” w styczniu br. wyniosła 55 193 egz., po dużym spadku (zobacz dane wszystkich tygodników opinii).

Dołącz do dyskusji: „Wprost” prosi czytelników o ocenę redaktora naczelnego. „To cykliczne badanie”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
OPINIA
"Wprost" kasuje posty. Uprawia bolszewicką cenzurę.
odpowiedź
User
kamil
Pewnie większość ankietowanych odpowiedziała się przeciw Latkowskiemu.
odpowiedź
User
ja
O nie! następny tygodnik Agory. Geje gender, postkomuchy dobre i złe, wnikliwe teksty o kościele. Masakra. Przecież Gazeta Wyborcza co miesiąc w dół, po co tworzyć jeszcze jeden taki tygodnik?
odpowiedź