SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierwsza Żabka Nano już działa w akademiku

Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego sieć Żabka otworzyła pierwszy autonomiczny sklep Żabka Nano w domu studenckim. Bezobsługowa placówka zlokalizowana jest w budynku Basecamp we Wrocławiu przy ul. Sienkiewicza 18/22.

Autonomiczny sklep został otwarty 10 października br. Inwestycja Basecamp to nowoczesny budynek w samym centrum miasta, wykończony w loftowym stylu, w którym mieści się 775 pokoi, z czego 569 jest ofertą tzw. akademikową, a 206 przeznaczonych do wynajmu na pobyty krótkoterminowe. W obiekcie znajduje się siłownia oraz przestrzeń wspólna o charakterze co-livingowym.

Dzięki Żabce Nano lokatorzy Basecamp będą mogli zaopatrywać się w produkty spożywcze z oferty Żabki przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu.

- Każdy Basecamp jest skrupulatnie wybierany, projektowany i rozwijany, aby zagwarantować swoim mieszkańcom wyjątkowe wrażenia z zakwaterowania studenckiego. Nasze nieruchomości znajdują się na terenie kampusów lub w centrach miast, oferując w pełni umeblowane pokoje i wysokiej klasy udogodnienia. Każdy Basecamp zapewnia platformę, dzięki której studenci mogą czuć się częścią studenckiej społeczności, gdzie znajdą wszelkie potrzebne do życia udogodnienia - mówi Krzysztof Czarnecki, Prezes Basecamp w Polsce.

Obecnie w Polsce jest ponad 50 sklepów Żabka Nano (część wcześniej działała pod nazwą Żappka). Spotkać je można w centrach miast czy na osiedlach mieszkaniowych, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach czy Sopocie. Działają też jako sklep w sklepie np. w placówkach Leroy Merlin czy w klubach fitness Zdrofit.

Jak działa Żabka Nano?

Placówka Żabka Nano wykorzystuje metodę autoryzacji i płatności za zakupy, wdrożoną we współpracy z Adyen. Wstęp do sklepu możliwy jest przy wykorzystaniu karty płatniczej - klient przed wejściem do Żabki Nano przykłada ją do terminala i drzwi otworzą się automatycznie. Przy pierwszej wizycie klient podaje numer telefonu, na który otrzyma SMS z potwierdzeniem zakupów. Gdy będzie już w środku, wystarczy, że weźmie z półki wybrane produkty i wyjdzie.

Zamontowany w Żabce Nano system kamer, wykorzystujący algorytmy m.in. machine learning, rozpozna zdjęte z półek produkty, naliczy odpowiednią kwotę, po czym automatycznie sfinalizuje płatność za pomocą wykorzystanej przy wejściu karty płatniczej. System nie identyfikuje klientów, nie zapamiętuje również obrazu, co gwarantuje pełne zachowanie prywatności i bezpieczeństwo.

We wtorek Żabka Polska zaprezentowała swoją strategię rozwoju na najbliższe miesiące. Firma chce inwestować dalej w rozwój oferty produktów gotowych do spożycia, marki własne, a także logistykę i aplikację mobilną Żaapka. Jeszcze w tym roku sieć chce otworzyć 9-tysięczny sklep.

Dołącz do dyskusji: Pierwsza Żabka Nano już działa w akademiku

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Sklep dla studenta bez alkoholu w ofercie to nie sklep! No i jeszcze te ceny w obecnych czasach nieosiągalne dla większości studentów tym bardziej, że do biedry jest 10 min. z buta.
odpowiedź
User
Zenon Bombalina
Po weekendowym melanżu właściciele mogą mieć problem z rozpoznaniem sklepu.
odpowiedź
User
Helmut Klopp
Sklep dla studenta bez alkoholu w ofercie to nie sklep! No i jeszcze te ceny w obecnych czasach nieosiągalne dla większości studentów tym bardziej, że do biedry jest 10 min. z buta.


Kefir jest, tabletki musujące też. Czyli artykuły pierwszej pomocy.
odpowiedź