Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Od września TVP Info będzie mieć nowe logo, oprawę antenową i będzie nadawane z nowego studia przy ul. Woronicza. Natomiast poprzednia siedziba stacji, przy placu Powstańców Warszawy, może zostać sprzedana - zapowiada dyrektor generalny Telewizji Polskiej Tomasz Sygut.
- Polsat przecierał szlaki, wprowadzając w Polsce nowe formaty. I prawie zawsze były to telewizyjne hity - ocenia telewizję, która właśnie świętuje 30. rocznicę powstania, Bogusław Chrabota, jej wieloletni dyrektor programowy. To Polsat - jako pierwsza stacja komercyjna w Polsce - transmitował mecze Ligi Mistrzów, wprowadził talk-show i teleturnieje, wypromował Dodę i Kubę Wojewódzkiego, ale też modę na disco polo. - Od swoich studentów słyszę, że istnieje przymiotnik "polsatowe", który ma określać rozrywkę niezbyt wysokiego kalibru - mówi nam medioznawca prof. Wiesław Godzic.
Niedawno ruszyła procedura związana z rezerwacją piątego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Przedstawicielka Emitela, który chce pozyskać częstotliwości przewidziane dla MUX-5 zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że dodatkowe kanały będą mogły być odbierane przez ponad 95 proc. populacji kraju.
Nadawca RMF FM w oficjalnym liście do Radia ZET zarzucił mu nieuczciwą konkurencję polegającą na „zorganizowanym, natarczywym” proponowaniu pracy prezenterom RMF FM. - Działania Radia ZET są nakierowane „zasadniczo” na redakcję programową RMF - uważa Kazimierz Gródek, prezes Grupy RMF. - Wszystkie nasze działania są zgodne z prawem i nie wybiegają poza standardowe działania rynkowe - zapewnia Michał Celeda, redaktor naczelny Radia ZET.
Od września pracownicy Wirtualnej Polski wracają do biura - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W firmie wchodzi w życie hybrydowy model, w myśl którego większość obszarów pracować ma stacjonarnie minimum trzy dni w tygodniu.
Od czwartku Telewizja Republika o 16:55 będzie emitować nowy program informacyjny „Express Republiki”. Będzie go prowadził Rafał Patyra, poprzednio związany z Telewizją Polską jako gospodarz „Teleexpressu” i dziennikarz TVP Sport.
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski poinformował, że monitoruje relacje mediów dotyczące powodzi. W stanowisku przesłanym Wirtualnemedia.pl zaapelował m.in. o niepodsycanie negatywnych emocji. Skrytykował też niewpuszczenie ekipy TV Republika na konferencję premiera Donalda Tuska.
Z anteny Antyradia (Eurozet) znika „Gastrofaza” Pawła Lorocha, obecna w rozgłośni przez ponad 15 lat. W zamian będą emitowane audycje z Kubą „Kojotem” Olszewskim jako gospodarzem.
W środę, 1 grudnia, dotychczasowy szef redakcji słowa w Trójce, Marcin Wąsiewicz został powołany na nowego dyrektora i redaktora naczelnego tej anteny - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Z Programem Trzecim Polskiego Radia związany jest od sierpnia br.
Nowa dyrektor radiowej Trójki Agnieszka Szydłowska w najbliższym czasie na pewno nie będzie prowadziła w niej swojej audycji. Chce, żeby w rozgłośni było więcej audycji mówionych i nieco inna muzyka. - To miejsce, którym zgasł duch, a może się tli jeszcze, ale trzeba będzie dużo pracy, żeby tego ducha odnowić - podkreśliła.
Z początkiem przyszłego tygodnia Meloradio (Grupa Eurozet) zmienia swój format muzyczny, hasło główne, oprawę antenową i logo. W ramówce stacji pojawią się nowe audycje i dziennikarze.
Patryk Kaźmierczak i Magdalena Fusiek to kolejni dziennikarze, którzy przechodzą z TVN Warner Bros. Discovery do Telewizji Polskiej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Mają odpowiadać za funkcjonowanie nowego TVP Info w roli wydawcy i szefa redaktorów.
Telewizja Polska rozwiązała umowę z byłą szefową TVP ABC - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Justyna Karnowska przez dłuższy czas przebywała na zwolnieniu lekarskim, ale teraz jej przygoda z TVP oficjalnie dobiegła końca.
Polskie Radio Katowice po skargach słuchaczy zrezygnowało z audycji „Alfabet Jerzego Zięby”, prowadzonej przez Jarosława Krajewskiego. - Decyzja o zakończeniu współpracy z panem Ziębą nastąpiła po programie na temat szczepień - powiedział Wirtualnemedia.pl Marek Ciepliński, dyrektor programowy rozgłośni.
Polskie Radio we wrześniu nie wypłaci pracownikom dodatków do wynagrodzeń na czas. - W tym miesiącu jesteśmy zmuszeni poprosić Was o trochę cierpliwości - czytamy w liście władz spółki do załogi. Powodem są kłopoty finansowe rozgłośni.
Siłą polskiego wydania „Vogue”, który w środę trafił do sprzedaży są: niejednoznaczność, odmienność, kontrowersyjność i wzbudzanie emocji. Oryginalna okładka, niebanalna i inspirująca treść, teksty budzące apetyt na dłuższe formy tego typu, piękne i oryginalne zdjęcia, zaskakująca liczba reklam niespotykana dotychczas na polskim rynku wydawniczym - oto pierwsze oceny polskiego wydania „Vogue” zebrane z rynku przez Wirtualnemedia.pl.
Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęły skargi na spadek jakości usług po fuzji Play i UPC Polska. Także nasi czytelnicy narzekają na nasilające się problemy z internetem operatora. - Nie zaobserwowaliśmy, żeby fakt połączenia Play z UPC wpłynął na wzrost ilości skarg klienckich - zapewnia Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Play.
Spółka zarządzająca internetowym Radiem 357 w 2023 roku zwiększyła przychody z wpłat od patronów, reklam i sprzedaży gadżetów. Natomiast przy wzroście kosztów operacyjnych o 14 proc. jej rentowność netto pogorszyła się o prawie 500 tys. zł.
Jak główne serwisy informacyjne Telewizji Polskiej relacjonują działania obecnego rządu i opozycji? Czy i co zmieniło się na tym tle w porównaniu do krytykowanej telewizji publicznej z ostatnich lat? - Jest dramatyczna różnica - mówi medioznawca Adam Szynol i wskazuje na przykład niedawnych powodzi.
Teleturniej „Jaka to melodia?” z udziałem Norbiego w sezonie 2018/2019 oglądało średnio 1,49 mln widzów. Względem analogicznego okresu rok wcześniej, gdy program prowadził jeszcze Robert Janowski, jego widownia spadła o 370 tys. osób. TVP1 w czasie jego emisji była wiceliderem rynku, a wpływy z reklam wyniosły 65,38 mln zł.