Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Drwi, sapie, przewraca oczami – podkreślając niezadowolenie. Zaprasza gości, ale często nie interesuje go to, co mówią. Robert Mazurek ma nawet swoje fakty. - Jeśli dziennikarz zostaje gwiazdą i wchodzi w taką sferę niewyjaśniania świata ludziom, niepokazywania faktów, tylko tłumaczenia poprzez siebie, poprzez swoje opinie, to się można w tym zatracić i mi się wydaje, że to jest jego problem – mówi Wirtualnemedia.pl Łukasz Zboralski, redaktor naczelny portalu BRD24.
Na antenę TVP Info wróciło „Studio Polska”, a jako współprowadząca zadebiutowała Małgorzata Opczowska, zastępując Magdalenę Ogórek. Gospodarzem programu pozostaje Jacek Łęski.
Telewizja Republika podpisała w piątek umowę z Emitelem, operatorem MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. Firma wysłała instrukcję do pracowników technicznych, aby rozpocząć nadawanie na multipleksie. Nastąpiło to w piątek około godziny 16.00. Republika jest dostępna na 51. kanale (LCN).
Po przejęciu władzy obecna opozycja może postawić spółki mediów publicznych w stan likwidacji. Sebastian Urban, radca prawny z Kancelarii Prawnej Media w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zauważa, że wiąże się to z wyznaczeniem likwidatorów w TVP i Polskim Radiu. Tylko sąd może nakazać im powstrzymanie się od wykonywania swoich funkcji.
W środę, 20 grudnia nowe władze Telewizji Polskiej zlikwidowały nadający w dotychczasowej formule kanał TVP Info, w zamian ma się pojawić nowa odsłona informacyjnej stacji. TVP Info w tym roku chętniej oglądali mężczyźni niż kobiety. Wśród widowni dominowały osoby starsze, emeryci oraz mieszkańcy wsi. Wzrósł udział osób o wysokich dochodach - szczegółowy raport Wirtualnemedia.pl.
- Wiem, że pan Stanowski postrzega swoją działalność jako przewrót kopernikański w świecie globalnych mediów, ale wydaje mi się, że jakoś przetrwamy ten wstrząs - mówił członek zarządu Agory Wojciech Bartkowiak. Zarząd pytany był o reakcję Krzysztofa Stanowskiego na teksty „Gazety Wyborczej” na jego temat. Czy to gwóźdź do trumny tytułu? - Wyniki segmentów pokazują, że nie kładziemy się do trumny. Wręcz odwrotnie, raczej jesteśmy niebezpiecznym zombie, wstajemy i wychodzimy na światło dzienne - dodał Bartkowiak.
W piątek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że ogólnopolski MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej zasilą: TV Republika i wPolsce24 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Na ósmy multipleks nie trafią zatem węgierska PTV i Polska24. Stacja Tomasza Sakiewicza pochwaliła się koncesją jeszcze przed oficjalnym komunikatem KRRiT.
Na początku października prezenter TVP Info Sławomir Siezieniewski został zawieszony przez władze Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że jednym z powodów był spór o tak zwane „białe”, czyli zapowiedzi materiałów i wejść na żywo, odczytywane na antenie.
Władze Telewizji Polskiej odsunęły Przemysława Babiarza od komentowania igrzysk po wypowiedziach w czasie ceremonii otwarcia. Nadawcę skrytykowało za to wielu polityków i dziennikarzy. Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski nakazał wszczęcie w tej sprawie postępowania wyjaśniającego.
Z Grupą Eurozet (Agora) żegna się Piotr Jaroszewski, dyrektor zarządzający stacji muzycznych. Jego obowiązki przejmą Krzysztof Janur i Adam Fijałkowski.
Krótko po wydaniu komunikatu o odwołaniu zarządów mediów publicznych i PAP przez ministra kultury przestał działać kanał TVP Info. Odbiór przerwano w telewizji naziemnej, satelitarnej i aplikacji mobilnej. O godzinie 12:00 nie wyemitowano “Wiadomości” na antenie TVP1.
W piątek o 8.00 rusza nowy program śniadaniowy “Halo tu Polsat”, który nadawany będzie w Polsacie trzy razy w tygodniu. Magazyn poprowadzą trzy duety gospodarzy - Nasze pary mają za sobą doskonałe doświadczenie we wspólnym prowadzeniu programów. Bardzo doświadczony jest też skład produkcyjny - mówi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, członek zarządu i dyrektor programowy Telewizji Polsat.
W środę o godz. 11.18 zakończyło nadawanie TVP Info, które tego dnia miało średnio 0,87 proc. udziału w rynku. Była to szósta najchętniej oglądana stacja newsowa w Polsce. Liderem było TVN24, a rekordy oglądalności zanotowały prawicowe komercyjne kanały TV Republika (2,61 proc.) i Telewizja wPolsce.pl (0,15 proc.) - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.
Ekipa reporterska Telewizji Republika nie została we wtorek wpuszczona na konferencję prasową premiera Donalda Tuska. - To jest coś absolutnie skandalicznego, niebywałego i coś co nie powinno mieć miejsca w demokratycznym kraju - podkreślił dziennikarz stacji Adrian Borecki.
- Nie uważam, żeby wspólne działania mediów w taki sposób były rzeczą właściwą: przypomina to aktywność taksówkarzy blokujących miasto - mówi o proteście „Media bez wyboru” redaktor naczelny „Do Rzeczy” Paweł Lisicki. Protest krytykują także Tomasz Sakiewicz z „Gazety Polskiej” i Michał Karnowski z wPolityce.pl i "Sieci".
Grupa RMF bada zgłoszenia pracowników o „niewłaściwych zachowaniach”, do jakich miało dochodzić w firmie - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Od kilku tygodni spływają one do zarządu za pośrednictwem służącego do tego narzędzia. Najczęściej w zgłoszeniach ma pojawiać się nazwisko wieloletniego szefa jednego z działów w RMF FM. Firma potwierdza tylko, że trwa postępowanie, nie zdradza żadnych szczegółów.
Do "Przeglądu Sportowego" chodził po lekcjach w podstawówce. Pierwszą książkę napisał mając 20 lat. Teraz Krzysztof Stanowski, dziennikarz sportowy z 25-letnim stażem jest gwiazdą założonego przez siebie Kanału Sportowego. - Dziś to bardziej biznesmen. Weszło to jego biznes, a biznes jest po to, by na nim zarabiać. Krzysiek wie, jak to robić - mówi Marek Wawrzynowski, dziennikarz sportowy Wp.pl.
Dziennikarze Interii, Polsatu czy RMF FM byli w ostatnich latach wstrzymywani i uciszani, żeby nie krytykować obozu rządzącego - ocenił Wojciech Czuchnowski z „Gazety Wyborczej”. - Albo pan Czuchnowski nas nie słucha i nie czyta, albo uprawia czarny PR - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Kazimierz Gródek, prezes Grupy RMF.
Powołany kilka dni temu na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej Tomasz Sygut rozesłał list do pracowników. Pochwalił w nim m.in. debiut programu „19.30”. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl program jest nagrywany w obiekcie wynajętym od ZPR Media z uwagi na obawy o sabotaż.
- Nie zostałem zwolniony, ale robię sobie teraz przerwę, żeby nabrać inspiracji i odpocząć - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Migała, który w ostatnich latach był związany z radiową Trójką. Dziennikarz nie pracuje już w mediach. Jest warszawskim taksówkarzem.