Jurek Owsiak ogłosił, że w Pol'and'Rock Festival będą mogli brać udział tylko zaszczepieni. Zdaniem ekspertów od PR, każda decyzja związana z obostrzeniami pandemicznymi wywołuje skrajne reakcje, ale pozycja Owsiaka jest tak mocna, że nie wpłynie to negatywnie na jego wizerunek.
Czym różnią się boomerzy od milenialsów? Tego dowiedzą się widzowie z nowego rozrywkowego show TVP2 „Cudowne lata”, do którego ruszyły właśnie zdjęcia. Program trafi na antenę jesienią. Jak potwierdziła nam TVP, show poprowadzi Barbara Kurdej-Szatan, która wraca do telewizji publicznej.
Stacja TVN zdecydowała, że serial kryminalny “Układ warszawski” zakończy się po pierwszym sezonie. - Wyniki oglądalności produkcji nie są takie jakich byśmy oczekiwali - mówi nam Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.
Na ostatnim z lipcowych posiedzeń członkowie KRRiT mogą zająć się sprawą przedłużenia koncesji dla TVN - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wnioskować o to będzie prof. Tadeusz Kowalski. Jego zdaniem nie ma już żadnych przeciwwskazań, by sprawa trafiła pod obrady. Nadawca czeka na decyzję już od siedmiu miesięcy.
Pokazany w czwartek w TV Republika program „Jedziemy. Michał Rachoń” obejrzało średnio 198 tys. widzów - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Program „Agora Klarenbacha”, który w TV Republika powadzi Adrian Klarenbach, gromadzi średnio 380 tys. widzów. Publicystyczny magazyn nadawany jest w paśmie „Forum” emitowanego w TVP Info.
Budżety Orlenu w ostatnich latach miały ok. 1 proc. udziału w łącznych wpływach reklamowych Grupy RMF, podobnie jak za rządów PO-PSL - podkreślił prezes nadawcy Kazimierz Gródek. Zapewnił, że to, że żona szefa informacji RMF FM Marka Balawajdra pracuje w spółce zależnej Orlenu, nie ma wpływu na to, jak w rozgłośni jest obecny koncern i jego prezes Daniel Obajtek. A tezy OKO.press na ten temat określił jako „kłamstwa, manipulacje i insynuacje”.
Dorota Bawołek nie jest już korespondentką kanału Polsat News w Brukseli - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dla stacji pracowała przez 15 lat. Polsat News na razie nie wyśle nikogo na stałe do stolicy Belgii.
Nowy sezon nadawanej w TVP2 „Szansy na sukces” będzie reżyserowała Elżbieta Skrętkowska, współtwórczyni i wieloletnia reżyserka tego programu - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Do „Szansy” wraca też Artur Orzech, który jako prowadzący zastąpi Marka Sierockiego.
Dziennikarka Marta Piasecka (z domu Jeżewska) odeszła z Telewizji Republika i zaczyna pracę w Telewizji Polskiej. Będzie prowadzić programy „Teleexpress” i „Panorama Info” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
W tym tygodniu w “Pytaniu na śniadanie” pojawi się kolejna nowa para prowadzących. To wracająca do TVP Beata Tadla i Tomasz Tylicki, związany od lat ze śniadaniówką Dwójki - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Nowych gospodarzy zobaczymy w programie śniadaniowym TVP2 już w najbliższą sobotę.
Widzowie naziemnej telewizji cyfrowej, którzy posiadają starsze sprzęty, tracą w kolejnych regionach dostęp do m.in. TVN, Polsatu i TV Puls, a główne stacje TVP nie muszą przechodzić na nowy standard DVB-T2/HEVC. Szef TV Puls Dariusz Dąbski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapowiada pozwanie skarbu państwa i mówi o „nierównym traktowaniu uczestników rynku”.
Szefowa redakcji „Uwagi!” i „Superwizjera” Monika Szymborska oraz jej zastępca Krzysztof Miączyński zostali zwolnieni z TVN - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Nie komentujemy powodów rozstania - wyjaśnia Joanna Górska, szefowa zespołu PR Grupy TVN.
W czwartek Paulina Stolarek-Marat złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektor radiowej Trójki. Rozgłośnią kieruje na razie wicedyrektor Szymon Sławiński. - Chciałam Trójki niesłużącej politycznym celom. Nie udało się - napisała w oświadczeniu Stolarek-Marat.
Zetka jako pierwsza postawiła na codzienną listę przebojów, ale to w RMF-ie wymyślili, by głosować na "hop" i na "bęc". Janusz Weiss dzwonił w "bardzo nietypowej sprawie", czym bawił nie tylko słuchaczy, ale i urzędników. Z kolei DeDektyw Inwektyw z Radia Wawa zmieniał głos i używał dziwacznych pseudonimów, a jego audycje wydano nawet na płytach. Nocą słuchacze "JW23" nie mogli zasnąć, bo prowadzący wymyślali takie rzeczy na antenie, że trudno było się oderwać od radia.
Portal Wirtualnemedia.pl dotarł do zarobków dyrektorów kanałów Telewizji Polskiej. Okazuje się, że największą pensję pobiera Jakub Kwiatkowski, nowy szef TVP Sport. Wysokie wynagrodzenie dostaje też Justyna Karnowska, do niedawna dyrektorka TVP ABC, która pozostaje pracownikiem telewizji publicznej.
Nowy zarząd Polskiego Radia odwołał m.in. dyrektora IAR Pawła Piszczka i szefa PR24 Krzysztofa Świątka. Polskie Radio 24 z kolei nadal nadaje i można usłyszeć tam krytyczne komentarze dotyczące zachodzących obecnie zmian w mediach publicznych.
W Polsce oficjalnie ruszył proces zmiany marki sieci stacji Statoil na Circle K. Wspierany jest kampanią reklamową pod hasłem „Nowa nazwa. Ci sami ludzie”, za którą odpowiadają firmy SMFB i SMG Polska.
Na stronie głównej portalu wPolityce.pl pojawiła się prośba o przekazywanie darowizn na Fratrię, wydającą też „Sieci” i Telewizję wPolsce. O wpłaty apeluje też fundacja założona niedawno m.in. przez Michała i Jacka Karnowskich. Podobne apele od końcówki grudnia pojawiają się w Telewizji Republika zarządzanej przez Tomasza Sakiewicza.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała koncesje naziemne Republiki i wPolsce24. Pierwsza ze stacji ma sfinansować opłaty koncesyjne i za emisję naziemną nie tylko z kapitału własnego, ale także wpłat darczyńców oraz wsparcia Fundacji Niezależne Media i spółek Słowo Niezależne, Niezależne Wydawnictwo Polskie. W finansowaniu wPolsce24 ma z kolei pomóc pożyczka.