Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Po uzyskaniu koncesji naziemnej Telewizja Republika chce zaczął nadawanie na MUX-8 najszybciej jak to możliwe. Liczy, że jej oglądalność urośnie o połowę. W ub.r. wypracowała 3,5 mln zł zysku netto, który pozostał w spółce. - Nie nastawiamy się na to, że ten rok ma przynieść zysk. Ma przynieść rozwój stacji - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz.
Po zmianie władz w TVP w środowisku dziennikarskim nie brakowało nadziei, że od teraz będzie można na Woronicza robić niezależne i profesjonalne dziennikarstwo. Pojawiła się jednak sytuacja, która każe wątpić w to przekonanie. Z portalu TVP Info usunięto tekst dziennikarza, w którym wytknął Donaldowi Tuskowi mijanie się z prawdą.
W piątek TV Republika trafiła na MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. W internecie pojawiły się głosy, że stacja może naginać prawo, bo konkurs KRRiT nie dotyczył rozszerzenia koncesji, a jej udzielenia. - Ma koncesję. To jest legalne. Nie dostrzegam tu problemu - mówi Wirtualnemedia.pl prof. Tadeusz Kowalski, członek KRRiT.
Telewizja Polska jeszcze przed startem zmienia jesienną ramówkę Dwójki. Nowy program „Cudowne lata” prowadzony przez Barbarę Kurdej-Szatan będzie mieć premiery w niedziele, a nie w piątki. Inne pasma emisji zyskają też dwie inne produkcje Endemol Shine Polska: „Tak to leciało!” i „Postaw na milion”.
Niebawem na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej pojawi się Telewizja wPolsce24 należąca do Fratrii, wydawcy m.in. „Sieci” i wPolityce. Stacja zapowiada, że emisję rozpocznie w poniedziałek 2 września.
Wszystkie programy informacyjne poza serwisem „Dzisiaj” TV Republiki zanotowały w sierpniu br. spadki widowni. Najwięcej straciła „Panorama”, która jednak zmieniła pasmo emisji. Liderem były niezmiennie „Fakty”, a „Wydarzenia” znalazły się wyżej niż „Teleexpress”.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zgodził się na to, żeby ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej był nadawany w standardzie DVB-T2/HEVC – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. 9 października Emitel spotka się z nadawcami, korzystającymi z MUX-8, aby omówić proces migracji, która pozwoli na nadawanie w wysokiej rozdzielczości.
Po trzech tygodniach od premiery program „Kwiatki polskie” ogląda w TVP Info średnio 147 tys. widzów – wynika z danych Nielsena. Najwięcej widzów miała premiera programu.
W pierwszym miesiącu emisji naziemnej telewizja wPolsce24 (Fratria) osiągnęła 0,8 proc. udziału w rynku oglądalności. Dyrektor programowy stacji Michał Adamczyk cieszy się, że jej niektóre programy zbliżają się do 300 tys. widzów.
Telewizja Polska zorganizuje tegorocznego sylwestra na Stadionie Śląskim w Chorzowie – poinformowano w mediach społecznościowych. Publiczny nadawca wygrał przetarg na organizację imprezy, mimo że zaoferował mniej niż spółka związana z Polsatem.
Telewizja Republika zarejestrowała swoją spółkę w Stanach Zjednoczonych. Współpracę z nadawcą zaczął Adrian Kubicki - były dziennikarz, w ostatnich latach dyrektor Instytutu Kultury Polskiej i konsul generalny RP w Nowym Jorku.
Łukasz Nowicki wraca do prowadzenia "Pytania na śniadanie" w TVP2. Prezenter, który w połowie 2023 r. odszedł z programu, w roli gospodarza porannego magazynu Dwójki pojawi się ponownie w poniedziałek 2 grudnia br.
Ukazała się właśnie książka dziennikarki TVN 24 Brygidy Grysiak „Wybrałam życie. Aborcja to nie jest powód do dumy”. - Poinformowałam o tym szefa TVN 24, który przyjął to z życzliwością - mówi Wirtualnemedia.pl Grysiak.
13 marca w telewizji, radiu, prasie i internecie ruszyła wizerunkowo-produktowa kampania reklamowa sklepów Saturn. Akcję wspólnie z Media Saturn Holding Polska przygotowały firmy Ogilvy&Mather, Badi Badi, Universal McCann i Golden Submarine.
Serwisami, w których użytkownicy spędzają średnio najwięcej czasu, są trzy witryny radiowe: RMFon.pl, Open.fm i ZETchilii.pl. Wśród serwisów VoD Player.pl wyprzedza Iplę.tv, wśród społecznościowych - NK.pl jest przed Fotką.pl, a wśród portali horyzontalnych o2.pl jest przed WP, Onetem i Interią.
Jan Dworak - przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - zarzucił PiS, że wprowadzając nową ustawę medialną naruszyła zasady samodzielności, pluralizmu i niezależności mediów publicznych.
W najbliższym numerze tygodnika „Gazeta Polska” (Niezależne Wydawnictwo Polskie) ukaże się koperta i specjalna replika banknotu z wizerunkiem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Redakcja zachęca do wysyłania banknotu Grodzkiemu.
W ramówce radiowej Trójki pojawiły się dwie nowe audycje Łukasza Ciechańskiego: „Muzyczne podróże” i „Departament rytmu”. „W rytmie na trzy” zostało przesunięte na pasmo nocne, natomiast „Audycja podzwrotnikowa” Wojciecha Cejrowskiego wydłużona do dwóch godzin.
Tomasz Lis od 10 lat jest redaktorem naczelnym tygodnika „Newsweek Polska”. Eksperci podkreślają, że pismo pod jego przywództwem jest wyraziste, choć idzie zbyt daleko w opowiadaniu się po jednej stronie politycznego sporu. - Po 10 latach tytuł tak zrósł się z naczelnym, że po jego potencjalnym odejściu niemożliwe wydaje się kontynuowanie tytułu na polskim rynku - ocenia Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".
Od połowy maja nowym szefem redakcji słowa w Programie III Polskiego Radia jest Marcin Darmas, były dyrektor TVP World. To już drugi zarządzający z tego kanału, który w ostatnich dniach trafił do Trójki. - Wygląda trochę, jakby trafiali na szalupę ratunkową - komentuje prof. Maciej Mrozowski, medioznawca związany z Uniwersytetem Warszawskim.