Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Dziennikarz sportowy Tomasz Gorazdowski złożył w poniedziałek wypowiedzenie i po 25 latach pracy rozstaje się z radiową Trójką. Zdecydował się na to, ponieważ został przeniesiony z redakcji sportowej do działu analiz - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Dziennikarz Marek Czyż poprowadził pierwsze wydania nowego serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej „19.30”. Zdaniem naszych rozmówców, to „odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu”. - Jest jedną z tych osób, co do których większość widzów może być spokojna: to, co będzie wychodziło spod jego ręki, będzie solidną, dobrą, dziennikarską robotą - podkreśla Adam Szynol.
Michał i Jacek Karnowscy oraz dwóch innych menedżerów Fratrii uruchomiło Fundację Media w Polsce, która ma m.in. wspierać niezależność i pluralizm mediów. W „Sieciach” i na wPolityce pojawiły się zachęty, żeby przelewać fundacji pieniądze.
Jaki jest Krzysztof Stanowski, wiemy wszyscy. Jednemu z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy sportowych w Polsce trudno odmówić zmysłu biznesowego, ale liczba zwyczajnie niemądrych publicznych wypowiedzi, które padły z jego ust już dawno przekroczyła dopuszczalne normy. Trochę o to Stanowskiemu chodzi, by budować rozpoznawalność przez kontrowersje, ale gdzieś trzeba postawić granicę. I niechże nią będzie chociaż niewolnictwo!
Krajowy Instytut Mediów ma w ciągu dwóch miesięcy przedstawić nowe badania dotyczące oglądalności telewizji. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski nie krył w Senacie zaniepokojenia panującymi na rynku trendami. Mówił o znaczącym odpływie młodych widzów do streamingu i ostrzegał przed sztuczną inteligencją.
Serwis blogowy Blog.pl (należący do Grupy Onet-RAS Polska) z końcem stycznia 2018 roku zostanie zamknięty. - To efekt rosnącej roli mediów społecznościowych, które - jako centrum tworzenia społeczności i wymiany myśli w internecie - przejęły rolę blogów - mówi Wirtualnemedia.pl Paweł Jurek, dyrektor zarządzający segmentem Onet.
- Dziękuję, że ze swoich wyżyn zawodowych pochylił się Pan nad niedolą naszych pożal się Boże nowych pokoleń dziennikarskich. Tym roszczeniowym młodziakom palma odbija od nadmiaru wolnego czasu! - pisze do Roberta Mazurka emerytowany dziennikarz, którego list przygotował do publikacji Tomasz Wojtas.
Janusz Daszczyński nie jest jedyną osobą proponowaną przez szykujące się do przejęcia władzy partie na prezesa Telewizji Polskiej. Jak nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl, przymierzany do tego jest także Jan Dworak - w przeszłości m.in. prezes TVP i przewodniczący KRRiT. - Ma duże doświadczenie, a co ważne znalazłby większe poparcie wśród koalicjantów niż Daszczyński - słyszymy od polityków PO. Niedawno Dworak przedstawił plan rozwoju regionalnych oddziałów TVP w ścisłej współpracy z Polskim Radiem.
Korespondent Telewizji Polskiej w Niemczech Cezary Gmyz nie dostał pensji ani ryczałtu na prowadzenie placówki w styczniu, chociaż ma obowiązującą umowę z nadawcą. - Nie jestem jedyną osobą w takiej sytuacji. Podejrzewam, że są w niej setki osób - mówi Gmyz portalowi Wirtualnemedia.pl.
Prowadzone w dziale informacji RMF FM postępowanie nie potwierdziło zarzutów mobbingu, ale stwierdziło jednak, że miały miejsce zachowania uznane za naruszenie kodeksu postępowania firmy - podała Grupa Bauer Media. W związku z tym z firmą rozstaje się dyrektor działu informacji Marek Balawajder.
Mimo, że Donald Tusk od miesięcy spotyka się wyborcami na wiecach w całym kraju, TVP Info nie pokazuje na żywo żadnego z nich, ograniczając się do wyimków i skrótów, opatrywanych komentarzami publicystów lub widzów. - Zadaję sobie pytanie, czy to „wygumkowywanie” Tuska z publicznych mediów działa i otóż ono działa - ocenia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl prof. Wiesław Władyka. Medioznawca, członek KRRiT, prof. Tadeusz Kowalski podkreśla: - Mamy do czynienia z rodzajem faktycznego stanu bezprawia.
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski odchodzą ze „Szkła kontaktowego” TVN24 i dołączają do TVP Info - oboje potwierdzają Wirtualnemedia.pl swoje transfery. Mają przygotowywać nowy program w TVP Info.
Dziennikarka Helena Łygas na łamach Wirtualnej Polski skrytykowała Filipa Chajzera za zmuszanie nieznajomych kobiet do pocałunku w programie „Ameryka Express”. W odpowiedzi Chajzer zamieścił na Facebooku zdjęcie dziennikarki, zarzucając jej, że wysunęła swoje zarzuty jedynie po to by zdobyć czytelników. Przeprosił też osoby urażone tym, że w programie całował nieznajome kobiety.
Program III Polskiego Radia obchodzi 62. urodziny. Z tej okazji od kwietnia dojdzie do zmian w ramówce stacji. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, wróci audycja „Klub Trójki”, częściej będzie emitowane „Zapraszamy do Trójki” i pojawi się nowy prowadzący poranka.
TVN Warner Bros. Discovery rozstaje się z wieloletnimi producentkami magazynu „Dzień dobry TVN”: kierującą redakcją programu Ewą Baj oraz Luizą Zając - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jedyną producentką „Dzień dobry TVN” będzie teraz Dorota Malesa. Firma tłumaczy zmiany "nowym podejściem do organizacji i zarządzania produkcją w grupie".
Stowarzyszenie Demagog opublikowało raport „Prawdziwe polskie wiadomości, czyli jak Republika i wPolsce24 opowiadają o świecie”. Co wynika z analizy ekspertów? - Obie stacje starają się za pomocą konkretnych słów opisywać na swój sposób działalność rządu Donalda Tusk - głosi opracowanie.
Program Trzeci Polskiego Radia systematycznie skraca w ostatnich miesiącach czas przeznaczony na audycje autorskie. W letniej ramówce Trójki muzyka z playlisty jest obecna przez większość doby. Wypełniają ją głównie przeboje. A prezes Polskiego Radia zapowiadała, że stacja będzie otwarta na młodych twórców.
W niedzielnych „Faktach po Faktach” w TVN24 były poseł Władysław Frasyniuk porównał funkcjonariuszy Straży Granicznej do psów i śmieci, a prowadzący Grzegorz Kajdanowicz dziwił się, że nie chcą ujawniać swoich danych osobowych. Wielu komentujących skrytykowało nie tylko słowa Frasyniuka, lecz także zachowanie dziennikarza TVN. - Wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów, reakcji ze strony prowadzącego program - stwierdziła redakcja TVN24.
Pierwsze sześć wydań „Jaka to melodia?” z Norbim jako prowadzącym oglądało średnio 1,35 mln osób. Teleturniej notuje mniejszą widownię i niższe udziały w rynku niż gdy prowadził go Robert Janowski.
Stacja wPolsce24 (Fratria), z wieloma dziennikarzami poprzednio związanymi z Telewizją Polską, w poniedziałek o godz. 7 rozpoczęła nadawanie na MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. - 19.30 nie będzie już mętna i bez wyrazu, bo wystartowała nowa stacja wPolsce24 - stwierdził Michał Adamczyk na początku „Wiadomości”.