Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
W sylwestrowy wieczór Piotr Metz poprowadził po raz ostatni audycję w Polskim Radiu Opole. - Musimy zaciskać pasa w związku z wysokimi cenami energii i nie stać nas na pana Piotra Metza - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Cichoń, redaktor naczelny Polskiego Radia Opole.
Od 2 września Telewizja Polska zmienia ramówkę TVP3. Ośrodki regionalne będą produkowały 5 godzin programu dziennie zamiast dotychczasowych 6 godzin 20 minut – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Zmienią się też godziny emisji pasm regionalnych. Nadawca publiczny tłumaczy cięcia przyczynami finansowymi.
W najbliższą niedzielę na antenie Programu III Polskiego Radia startuje program „360 stopni” Jarosława Kuźniara. Informacje potwierdza nam dyrektorka stacji Agnieszka Szydłowska.
Po przejściu województwa łódzkiego na standard DVB-T2/HEVC część mieszkańców Łodzi narzeka na problemy z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej. Emitel zdradza Wirtualnemedia.pl, że musiał zrezygnować z jednego z nadajników, ale liczba obiektów nadawczych została zwiększona. Konieczne może być przestawienie anteny lub zainstalowanie anteny zewnętrznej.
Arkadiusz Lorenc, reporter i pisarz, oskarżył podcast „ZŁO. Zbrodnia, Łowca, Ofiara” Marty Kiermasz z VOX FM (Grupa ZPR Media) o „olbrzymie podobieństwa” z jego książką sprzed dwóch lat „Morderca z pikiety”. „Poczułem, jakby ktoś mnie okradł” - stwierdził.
Małgorzata Łupina, dyrektor działu kanałów tematycznych lifestylowych w TVN Discovery Polska odchodzi z firmy. Z nadawcą była związana przez 20 lat.
Bartłomiej Sienkiewicz przestaje być ministrem kultury. Startuje z listy KO w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
W marcu na antenę Trójki wróci audycja dotycząca muzyki niezależnej - zapowiedziała szefowa stacji Agnieszka Szydłowska. W rozgłośni swój program o tematyce wschodniej będzie prowadził Piotr Pogorzelski, związany już z Polskim Radiem przez ponad 20 lat.
Nowy program publicystyczny Tadeusza Mosza i Jana Wróbla “Kto za to zapłaci?” jest - jak do tej pory - porażką wiosennej ramówki TVP1. Magazyn ogląda tylko 750 tys. widzów, dużo mniej niż programy konkurencji.
Michał Adamczyk, powołany we wtorek przez Radę Mediów Narodowych na prezesa Telewizji Polskiej, zapowiedział, że będzie walczył o „przywrócenie ładu prawnego i korporacyjnego w spółce” i powrót „Wiadomości” na antenę. W praktyce TVP od kilku dni zarządza Tomasz Sygut.
Internetowe Radio357 udostępniło dla swojej społeczności szczegółową ankietę, za pośrednictwem której bada nastroje, preferencje słuchaczy i ich oczekiwania wobec stacji. Ankieta została przygotowana we współpracy z agencją SmartScope. „Chcemy być radiem, które słucha swojej społeczności” - deklarują radiowcy.
W sobotę, 1 września 2018 roku telewizyjna Jedynka rozpocznie emisję teleturnieju „Jaka to melodia?”, który będzie pokazywany w nowej odsłonie. Program będzie można oglądać od poniedziałku do soboty godz. 17.30 oraz w niedziele 18.30.
Leszek Kozioł, wiceprezes zarządu TIME oraz Radia Eska uruchomi własną rozgłośnię - Radio Wielkopolska. Będzie to stacja o charakterze lokalnym, która ma być w stałym kontakcie ze słuchaczami. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapowiedział, że wystartuje w drugim kwartale tego roku.
W poniedziałek po południu odbiorcy TV Republika nie mogli oglądać kanału na żywo na YouTube i w serwisach streamingowych. - Nie było przez kilkadziesiąt minut sygnału. Pierwszy raz od kiedy ta telewizja istnieje, taka rzecz się zdarzyła. Zdarzały się przerwy, które ratowaliśmy awaryjnym zasilaniem. Ta przerwa była trochę dłuższa - powiedział na antenie Tomasz Sakiewicz, szef stacji.
W 2022 roku tylko 44 tys. Polaków słuchało stacji radiowych przez DAB+. Z danych Radio Track, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w 2023 roku dzienna liczba słuchaczy cyfrowego radia wyniosła już 77 tys. To wciąż wynik obarczony ryzykiem błędu statystycznego, wielokrotnie mniejszy niż w przypadku odbioru FM.
Były szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Michał Adamczyk oraz jego zastępcy Marcin Tulicki i Samuel Pereira po prawie miesiącu opuścili budynek TVP przy pl. Powstańców Warszawy. - To trudny moment dla wolnych mediów. Chcę zapewnić, że walka o wolność i praworządność trwa - powiedział Adamczyk.
Dziennikarka polityczna Agnieszka Burzyńska została zawieszona w pracy przez naczelnych „Faktu” i Onetu (Ringier Axel Springer Polska) z powodu „potencjalnego konfliktu interesów”. W ostatnich tygodniach pojawiały się doniesienia o prywatnej relacji dziennikarki i polityka opozycji. Burzyńska skomentowała te doniesienie w internecie.
Z końcem lutego swoje spoty z Telewizji Republika wycofa firma farmaceutyczna Oleofarm. Stacja przekonuje, że reklamy na jej antenie przynoszą ogromne wzrosty sprzedaży, ale liczba emitowanych spotów spadła w ostatnich tygodniach kilkukrotnie. - U nas reklama jest mega bezpieczna, emitujemy nawet reklamy, z którymi się radykalnie nie zgadzamy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl szef TV Republika Tomasz Sakiewicz.
TVN i TVN7 przestały nadawać program „Noc magii”. Jedna z prowadzących pasma ezoterycznego informuje Wirtualnemedia.pl, że taką decyzję podjęła nowy dyrektor programowy. W zamian stacje pokazują programy z archiwum. Na antenie TVN7 wyemitowano na przykład wywiad z Ewą Kopacz z 2010 roku, która chwaliła współpracę z Rosjanami po katastrofie smoleńskiej.
- Dzieli się swoim doświadczeniem i pokazuje innym, że ich dzieci wcale nie są chore, ani nie są wrogą agendą, jak to przedstawiają niektórzy politycy - mówi o dziennikarzu TVN24, który w tym tygodniu stał się bohaterem wszystkich mediów, Bart Staszewski, aktywista LGBT+ i prezes Fundacji Basta. Piotr Jacoń po transfobicznym komentarzu Krzysztofa Daukszewicza w "Szkle kontaktowym" stanowczo zareagował: "Dobrze się bawicie? Popatrzcie na moją twarz. Tak wyglądamy, gdy chcemy wam wykrzyczeć: DOŚĆ!".