Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
W środę wieczorem Michał Margański w radiowej Trójce puścił zabawne wypowiedzi jej wieloletnich dziennikarzy, którzy pożegnali się z stacją w ostatnich latach. Nagranie zostało nagle przerwane, według Margańskiego na polecenie dyrektora rozgłośni. - Chciałem powiedzieć, że tak jak w stanie wojennym usuwano, zwalniano ludzi z pracy, tak moi znajomi zostali przez te osiem lat wyrzuceni albo po prostu sami odeszli z radia - mówi Margański portalowi Wirtualnemedia.pl.
“Trzecie śniadanie” Marcina Mellera w Kanale Zero z audycji na audycję ma coraz mniej widzów. Pierwszy odcinek miał prawie 500 tys. wyświetleń, a ostatni - już tylko 90 tys. - To jest konfederacyjno-prawicowo-małoletnia publiczność, której nie interesują dywagacje na poziomie kultury wyższej. Ona ma inne potrzeby - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Kwaśniewski, partner w agencji Fat Frogs Media.
Miłosz Kłeczek zaczyna współpracę z Telewizją Republika, będzie reporterem i gospodarzem programów publicystycznych. Poprzednio przez 7,5 roku był związany z TVP Info.
Nowy cykl „Niebezpieczne związki” po 10 tygodniach emisji na antenie TVP Info śledzi 114 tys. osób - wynika z danych Nielsena.
Marek Rutka, członek Rady Mediów Narodowych, uważa, że powinna powstać komisja śledcza ds. TVP, która zbada nieprawidłowości w działaniu publicznego nadawcy w czasie rządów PiS. - Media publiczne pod polityczną kontrolą PiS stały się nie tylko narzędziem propagandy, ale wzięły aktywny udział w zaszczuwaniu ludzi nieprzychylnych władzy, a to w konsekwencji doprowadziło do wielu tragicznych wydarzeń - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Magdalena Filiks, posłanka Koalicji Obywatelskiej.
Kanał Zero zanotował ostatnio spadek w zakresie wyświetleń tygodniowych. Projekt Krzysztofa Stanowskiego zbliża się do miliona subskrypcji na YouTube.
W połowie grudnia kilkaset tysięcy osób może obudzić się bez sygnału naziemnego głównych kanałów Telewizji Polskiej. MUX-3 przejdzie na standard DVB-T2/HEVC. Eksperci w rozmowie z Wirtualnemedia.pl twierdzą, że przeprowadzenie takiej operacji przed świętami to zły pomysł i podejrzewają, że termin jest motywowany politycznie.
Telewizja Polsat pracuje nad programem telewizji śniadaniowej, który miałby być konkurencją dla „Pytania na śniadanie” TVP2 i „Dzień dobry TVN” - ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Trafić może on na antenę Polsatu w 2023 r., gdy dyrektorem programowym stacji będzie Edward Miszczak.
Większość kont antyszczepionkowych, aktywnych w polskim internecie i mediach społecznościowych w czasie pandemii, zmieniło się teraz w konta antyukraiński i powielające narrację Kremla - alarmuje fact checkingowy serwis Demagog, zajmujący się tropieniem fake newsów. - Chociaż zazwyczaj są to treści oryginalne, czyli nie zapożyczane, to jednak powielają one rosyjskie przekazy propagandowe - mówi nam Paweł Terpiłowski, redaktor naczelny serwisu.
Telewizja wPolsce24.pl (Fratria) w pierwszym dniu emisji miała 0,74 proc. udziału w rynku, zaś pierwsze wydanie „Wiadomości” zgromadziło ponad 142 tys. widzów. Jednak to wydłużony serwis Republiki „Dzisiaj” miał tego dnia kilka razy więcej widzów.
Od poniedziałku program „Jak oni kłamią”, zarzucający rzekome manipulacje TVN, będzie pokazywany nie tylko w TVP Info, lecz także w TVP1, gdzie zastąpi magazyn reporterski „Alarm!”.
Agora zwróciła się do działającego w spółce związku zawodowego z wnioskiem o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy z szefem NSZZ "Solidarność" Agory i Inforadia Wojciechem Orlińskim. Jednym z powodów ma być m.in. "straszenie pracowników zwolnieniami grupowymi" - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.
Niedzielna ulewa częściowo zalała siedzibę Telewizji Republika, powodując straty. - Właśnie je szacujemy, ale na pewno idą w dziesiątki tysięcy złotych - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz, wiceprezes nadawcy. Ulewa nie spowodowała przestoju w nadawaniu programów, ale znacznie to utrudniła.
- To nie jest tak, że jesteśmy zachwyceni narzędziami AI, wyeliminujemy żywego człowieka. Nie, to nie o to chodzi - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl szef krakowskiej rozgłośni Marcin Pulit, który stoi za eksperymentem z prezenterami AI na antenie Off Radia Kraków. Zaprzecza, że wprowadzenie awatarów ma związek ze zwolnieniami. Byli współpracownicy rozgłośni przygotowali jednak petycję kierowaną m.in. do RPO i KRRiT. Głos w sprawie zabrał nawet wicepremier Krzysztof Gawkowski.
Redaktor naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher i doradca zarządu Juliusz Kaszyński zapowiadają w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że część dziennikarzy zatrudnionych w firmie w ostatnich latach nie straci pracy. - Zmiany będą trwały, ale nie przyszliśmy do radia z grupą znajomych i rodzinami, jak to robili nasi poprzednicy oraz planem masowych zwolnień - słyszymy.
Na portalach należących do Wirtualnej Polski zablokowano komentarze przy artykułach na temat agresji Rosji wobec Ukrainy. - Obserwujemy wzmożone działanie tzw. trolli - uzasadnia Piotr Mieśnik, redaktor naczelny WP. W czwartek na taki ruch zdecydowały się Interia i Polska Press.
Na pytania odpowiada Magda Sakowska prowadząca i wydawca programu „To był dzień” w Polsat News.
Telewizja Puls podjęła decyzję o zakończeniu emisji serialu „Lekarze na start” po pierwszym sezonie. - Produkcja nie została entuzjastycznie przyjęta przez naszych widzów - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls.
Paulina Stolarek-Marat została nową dyrektorką radiowej Jedynki, zastępując Marcina Kusego. Wicedyrektorem będzie Jacek Czarnecki, wcześniej w Radiu Zet. W kierownictwie stacji jest także Magdalena Szturemska.
W miniony weekend odbył się pierwszy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu od czasu, jak doszło do wielkiego przetasowania na szczytach władzy w TVP. W trakcie wydarzenia nie brakowało wpadek i kontrowersji, które wzbudzały skrajne reakcje w odbiorcach. Co na to eksperci? - Wydumane problemy całościowo nie miały większego znaczenia przy ocenie tegorocznego festiwalu, który był jednym z lepszych, jakie były w Opolu od wielu lat - ocenia Marcin Wolniak.