SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

HBO i Max rezygnują z produkcji „Ulicy Sezamkowej”. Kto przygarnie kultowy tytuł?

Warner Bros. Discovery rezygnuje z produkcji „Ulicy Sezamkowej”, którą w 2015 roku kupił od PBS, dzięki czemu ocalił tytuł przed niespodziewanym zakończeniem.

„Ulica Sezamkowa”, HBO i Max „Ulica Sezamkowa”, HBO i Max

Kultowy serial dla dzieci szuka nowego domu po tym, jak Warner Bros. Discovery zdecydowało się nie przedłużać umowy dotyczącej produkcji „Ulicy Sezamkowej”. Nie znaczy to, że nowe odcinki już nie powstaną. Max będzie emitować „Ulicę Sezamkową” do 2027 r. Bieżący sezon, czyli 55., będzie nadal dostępny w ofercie Maxa.

Według informacji serwisu The Hollywood Reporter, decyzja o niekontynuowaniu produkcji wynika ze zmiany strategii, w ramach której Max skupił się bardziej na programach dla dorosłych i dla rodzin, kładąc mniejszy nacisk na programy skierowane tylko dla dzieci.

„Ulica Sezamkowa” jest emitowana w HBO od 2016 r. (odcinki są również emitowane w PBS kilka miesięcy po emisji w HBO), a ostatni raz spółki zawarły pięcioletnią umowę w 2019, która przeniosła serial do HBO Max i serwisu Max. W 2022 roku serwis HBO Max usunął ze swojej oferty 200 starszych odcinków „Ulicy Sezamkowej”. W efekcie w bibliotece pozostało 456 części serii z nowszych sezonów.

Kto kupi „Ulicę Sezamkową”? 
Serial może przyciągnąć uwagę wielu głównych graczy, nie tylko ze względu na jakość marki, ale także ze względu na bibliotekę odcinków obejmujących ponad pięć dekad. Nie jest jasne, czy umowa biblioteczna z Maxem zabraniałaby potencjalnym partnerom zajmującym się nowymi odcinkami nabywania odcinków archiwalnych.

Serwisy streamingowe, takie jak Netflix, Apple TV+ czy Prime Video, mogą chcieć rozszerzyć swoje usługi o prawdopodobnie najbardziej znany program dla dzieci wszech czasów.

„Ulica Sezamkowa” zyska nowy wygląd, porzucając dotychczasowy format „magazynu” i skupiając się na dłuższych segmentach opartych na narracji, w połączeniu z nowym serialem animowanym „Tales From 123”. Zmiany będą największe od 2016 roku, kiedy format został skrócony z godziny do 30 minut.

Program z kultowymi postaciami z Muppetów, takimi jak Oscar Grouch i Wielki Ptak, zadebiutował w 1969 r. i jest emitowany w PBS od 1970 r. Do dziś powstało ponad 20 wersji językowych, w tym polska. Twórcami są Joan Ganz Cooney i Lloyd Morrisett.

Dołącz do dyskusji: HBO i Max rezygnują z produkcji „Ulicy Sezamkowej”. Kto przygarnie kultowy tytuł?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl