Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Trwają przygotowania do startu programu śniadaniowego Polsatu, który ma nazywać się „Halo tu Polsat”. Będzie on realizowany w hali zdjęciowej, w której dotychczas było studio Polsat Games. Start programu planowany jest na piątek 30 sierpnia br. – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Kierowane do niedawna przez Bartłomieja Sienkiewicza Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie wpuszczało dziennikarzy TV Republika na konferencje prasowe. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał to za niezgodne z prawem i nakazał przeprosiny stacji.
Tomasz Kammel dołączył do Kanału Zero - poinformowano w specjalnym niedzielnym odcinku live na kanale Krzysztofa Stanowskiego. Kammel przez niemal 20 lat pracował w TVP. W Kanale Zero ma prowadzić poranki.
Stacja TVP Info zmieniła studio, logo i oprawę graficzną. Eksperci w rozmowie z Wirtualnemedia.pl oceniają nową identyfikację wizualną kanału. - Jest uproszczona i bardziej nowoczesna - mówi Krzysztof Przykorski z agencji SiebertHead. - Niestety nie widzę szerszej wizji - uważa zaś Bohdan Pawłowicz, który współpracował wcześniej z TVP Info.
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne po 50 latach zmieniły logo. Zniknął z niego orzeł, a w jego pojawił się symboliczny ekran. - Ta odważna zmiana to nowy nurt odwrotu od tego co skomplikowane i państwowe, a zatem pozbawione zaufania - ocenia Maria Czardybon.
W październiku na antenie TV Republika przybyło spotów i wzrosły wpływy z ich emisji, pojawiło się też kilku nowych reklamodawców - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.
Publicysta „Super Expressu” i „W Sieci” Łukasz Warzecha wyszedł w trakcie programu ze studia TVP Info, po tym jak prowadzący Jarosław Kulczycki zapytał go, czy bierze pieniądze od sztabu Andrzeja Dudy i jest propagandystą. - Jest to najzwyklejsze chamstwo wobec zaproszonego do studia gościa. Będę rozważał podjęcie kroków prawnych - zapowiada Warzecha.
Telewizja Polska po 6-letniej przerwie w nadawaniu wznawia kultowy program dla dzieci „Teleranek”. Jego nowe odcinki będą emitowane w TVP1 i TVP ABC w niedzielne poranki od początku marca.
Na Facebooku opublikowano nagranie, na którym sugerowano, że ekipa TVN24 podrzuca do śmietnika piwo, aby wyjaśnić w ten sposób zatrucie szczecińskich policjantów. - Ekipa telewizyjna sprawdzała sygnał o jedzeniu wyrzuconym do śmieci. Zarzut manipulacji jest bezpodstawny i absurdalny - odpowiada portalowi Wirtualnemedia.pl Grupa TVN.
W jesiennej ramówce TVP2 znajdzie się nowa wersja teleturnieju „Koło fortuny”, który wraca do Dwójki po 8 latach. Program poprowadzi Rafał Brzozowski.
Mariusz Kozak-Zagozda, który według „Sieci” jest założycielem fanpage’a Sok z Buraka, we wrześniu kończy pracę dla warszawskiego ratusza. Czy umowa będzie przedłużona? - Trudno powiedzieć, ale niech mi ktoś pokaże jeden hejterski wpis tej osoby na ratuszowych stronach - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy ratusza.
Na antenie kanału Polsat News pojawił się program publicystyczny "Debata dnia", który poprowadzą Agnieszka Gozdyra i Grzegorz Jankowski. Natomiast Tomasz Machała zostanie gospodarzem programu "Śniadanie w Polsat News".
Studio CD Projekt Red zmieniło swoje profilowe logo na Facebooku dodając do niego element tęczy i okazując swoje wsparcie dla środowisk LGBT. Zmiana wywołała na stronie falę komentarzy internautów, z których część otwarcie skrytykowała taki ruch, a inna grupa stanęła w obronie firmy. - Zwalczamy wszelkie przejawy rasizmu, homofobii czy ksenofobii. Wierzymy, że tolerancja jest istotnym elementem wspierającym kreatywność i innowacje - podkreśla CD Projekt Red w oświadczeniu przesłanym Wirtualnemedia.pl.
Publicysta Rafał Ziemkiewicz w pierwszej dekadzie listopada ruszy ze swoim kanałem na YouTube, na którym będzie m.in. komentował bieżące wydarzenia. - Sprzęt już kupiony, przygotowania idą pełną parą - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl. Kanał ma być zintegrowany z odświeżoną stroną internetową Ziemkiewicz.info, gdzie ma pojawić się płatna strefa z treściami „premium”.
Przez sześć lat był prezesem Telewizji Polskiej z nadania Prawa i Sprawiedliwości, choć z partią często nie było mu po drodze. Ale - jak twierdzą nasi rozmówcy - jest jej niezbędny, a także niezwykle skuteczny. - Konsekwentnie realizuje pewną linię kulturową w TVP. Można ją krytykować, ale robi to skutecznie - ocenia Bogusław Chrabota. - Przekonał wielu Polaków, że media publiczne nie mogą tu istnieć – uważa z kolei Jacek Żakowski. Co by nie powiedzieć: patrząc na wyniki oglądalności głównych anten TVP trzeba przyznać, że Kurski włada wyobraźnią Polaków. Kim jest?
Radio SuperNova, którego właścicielem jest Grupa ZPR Media, zdecydowanie straciło słuchaczy po zmianie nazwy. W ostatnim badaniu Radio Track stacja miała zaledwie 0,6 proc. udziałów w rynku. Dwa lata wcześniej, gdy nadawała jako Radio Wawa, słuchalność była na poziomie 1,9 proc. - Niepotrzebnie została zmieniona nazwa. Teraz potrzeba sporo czasu, by przebić się z nią w badaniach. Ale cierpliwości, ta stacja odniesie sukces - przekonuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Zbigniew Benbenek, szef Grupy ZPR Media.
Sieć kablowa Vectra rozsyła do abonentów informację o dostosowaniu wysokości opłat do poziomu inflacji. - Waloryzacja opłat będzie równa oficjalnemu średniorocznemu wskaźnikowi cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2022 r. podawanemu przez GUS, który wg komunikatu z dnia 13.01.2023r., wyniósł 14,4 proc. - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe operatora.
Magazyn „Przekrój” zmienia cykl wydawniczy z kwartalnego na roczny. Wydająca go fundacja rozstaje się z częścią pracowników, m.in. z zespołu redakcyjnego.
W naszym cyklu “Jak politycy chcą zmienić media” przedstawiliśmy już plany Konfederacji, Lewicy i Trzeciej Drogi. Teraz prezentujemy zamierzenia Platformy Obywatelskiej dotyczące m.in. dalszych losów mediów publicznych, abonamentu radiowo-telewizyjnego czy niesławnego artykułu 212.
Agora liczy na to, że po objęciu władzy przez większość parlamentarną wrócą do niej z reklamami spółki i instytucje państwowe. - Przez ostatnich osiem lat byliśmy pomijani w wydatkach spółek Skarbu Państwa, liczymy w tym zakresie na powrót do normalności - mówi Wirtualnemedia.pl prezes Agory, Bartosz Hojka. Członek zarządu, Wojciech Bartkowiak dodaje: - W niektórych instytucjach znowu odbierają od nas telefony, to dobry znak.