Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Publicysta „Super Expressu” i „W Sieci” Łukasz Warzecha wyszedł w trakcie programu ze studia TVP Info, po tym jak prowadzący Jarosław Kulczycki zapytał go, czy bierze pieniądze od sztabu Andrzeja Dudy i jest propagandystą. - Jest to najzwyklejsze chamstwo wobec zaproszonego do studia gościa. Będę rozważał podjęcie kroków prawnych - zapowiada Warzecha.
Telewizja Polska po 6-letniej przerwie w nadawaniu wznawia kultowy program dla dzieci „Teleranek”. Jego nowe odcinki będą emitowane w TVP1 i TVP ABC w niedzielne poranki od początku marca.
Na Facebooku opublikowano nagranie, na którym sugerowano, że ekipa TVN24 podrzuca do śmietnika piwo, aby wyjaśnić w ten sposób zatrucie szczecińskich policjantów. - Ekipa telewizyjna sprawdzała sygnał o jedzeniu wyrzuconym do śmieci. Zarzut manipulacji jest bezpodstawny i absurdalny - odpowiada portalowi Wirtualnemedia.pl Grupa TVN.
W jesiennej ramówce TVP2 znajdzie się nowa wersja teleturnieju „Koło fortuny”, który wraca do Dwójki po 8 latach. Program poprowadzi Rafał Brzozowski.
Mariusz Kozak-Zagozda, który według „Sieci” jest założycielem fanpage’a Sok z Buraka, we wrześniu kończy pracę dla warszawskiego ratusza. Czy umowa będzie przedłużona? - Trudno powiedzieć, ale niech mi ktoś pokaże jeden hejterski wpis tej osoby na ratuszowych stronach - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy ratusza.
Na antenie kanału Polsat News pojawił się program publicystyczny "Debata dnia", który poprowadzą Agnieszka Gozdyra i Grzegorz Jankowski. Natomiast Tomasz Machała zostanie gospodarzem programu "Śniadanie w Polsat News".
Studio CD Projekt Red zmieniło swoje profilowe logo na Facebooku dodając do niego element tęczy i okazując swoje wsparcie dla środowisk LGBT. Zmiana wywołała na stronie falę komentarzy internautów, z których część otwarcie skrytykowała taki ruch, a inna grupa stanęła w obronie firmy. - Zwalczamy wszelkie przejawy rasizmu, homofobii czy ksenofobii. Wierzymy, że tolerancja jest istotnym elementem wspierającym kreatywność i innowacje - podkreśla CD Projekt Red w oświadczeniu przesłanym Wirtualnemedia.pl.
Publicysta Rafał Ziemkiewicz w pierwszej dekadzie listopada ruszy ze swoim kanałem na YouTube, na którym będzie m.in. komentował bieżące wydarzenia. - Sprzęt już kupiony, przygotowania idą pełną parą - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl. Kanał ma być zintegrowany z odświeżoną stroną internetową Ziemkiewicz.info, gdzie ma pojawić się płatna strefa z treściami „premium”.
Przez sześć lat był prezesem Telewizji Polskiej z nadania Prawa i Sprawiedliwości, choć z partią często nie było mu po drodze. Ale - jak twierdzą nasi rozmówcy - jest jej niezbędny, a także niezwykle skuteczny. - Konsekwentnie realizuje pewną linię kulturową w TVP. Można ją krytykować, ale robi to skutecznie - ocenia Bogusław Chrabota. - Przekonał wielu Polaków, że media publiczne nie mogą tu istnieć – uważa z kolei Jacek Żakowski. Co by nie powiedzieć: patrząc na wyniki oglądalności głównych anten TVP trzeba przyznać, że Kurski włada wyobraźnią Polaków. Kim jest?
Radio SuperNova, którego właścicielem jest Grupa ZPR Media, zdecydowanie straciło słuchaczy po zmianie nazwy. W ostatnim badaniu Radio Track stacja miała zaledwie 0,6 proc. udziałów w rynku. Dwa lata wcześniej, gdy nadawała jako Radio Wawa, słuchalność była na poziomie 1,9 proc. - Niepotrzebnie została zmieniona nazwa. Teraz potrzeba sporo czasu, by przebić się z nią w badaniach. Ale cierpliwości, ta stacja odniesie sukces - przekonuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Zbigniew Benbenek, szef Grupy ZPR Media.
Sieć kablowa Vectra rozsyła do abonentów informację o dostosowaniu wysokości opłat do poziomu inflacji. - Waloryzacja opłat będzie równa oficjalnemu średniorocznemu wskaźnikowi cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2022 r. podawanemu przez GUS, który wg komunikatu z dnia 13.01.2023r., wyniósł 14,4 proc. - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe operatora.
Magazyn „Przekrój” zmienia cykl wydawniczy z kwartalnego na roczny. Wydająca go fundacja rozstaje się z częścią pracowników, m.in. z zespołu redakcyjnego.
W naszym cyklu “Jak politycy chcą zmienić media” przedstawiliśmy już plany Konfederacji, Lewicy i Trzeciej Drogi. Teraz prezentujemy zamierzenia Platformy Obywatelskiej dotyczące m.in. dalszych losów mediów publicznych, abonamentu radiowo-telewizyjnego czy niesławnego artykułu 212.
Agora liczy na to, że po objęciu władzy przez większość parlamentarną wrócą do niej z reklamami spółki i instytucje państwowe. - Przez ostatnich osiem lat byliśmy pomijani w wydatkach spółek Skarbu Państwa, liczymy w tym zakresie na powrót do normalności - mówi Wirtualnemedia.pl prezes Agory, Bartosz Hojka. Członek zarządu, Wojciech Bartkowiak dodaje: - W niektórych instytucjach znowu odbierają od nas telefony, to dobry znak.
Szefowa i prowadząca „Wiadomości” Danuta Holecka definitywnie żegna się z Telewizją Polską, rozwiązała także swoją umowę etatową. Ostatni raz na antenie była we wtorek. „Wiadomościami” kieruje wicedyrektor TAI Marcin Tulicki, na razie nie pojawi się nowa prowadząca.
Trybunał Konstytucyjny na wniosek posłów PiS 16 stycznia ma zająć się oceną konstytucyjności przepisów umożliwiających likwidację i rozwiązanie spółek publicznej radiofonii i telewizji. TK wydał już postanowienie o zabezpieczeniu, zobowiązując Skarb Państwa, żeby nie próbował postawić TVP i Polskiego Radia w stan likwidacji
Od piątku stacja TVP Info nadaje z nowego studia. Wróciły także paski informacyjne, ale pozbawione komentarza. - Nie ma decyzji w sprawie powrotu na Plac Powstańców - mówi Wirtualnemedia.pl Paweł Moskalewicz, szef TVP Info.
Do redakcji Telewizji Republika dołącza Jarosław Olechowski, będzie szefem wydawców. Do ub.r. Olechowski był związany z Telewizją Polską, m.in. jako dyrektor TAI.
Działająca w Telewizji Polskiej „Solidarność” chce, żeby władze nadawcy omówiły z nią wprowadzone z początkiem marca zmiany organizacyjne. - To właśnie pracownicy, a zwłaszcza związani z tworzeniem i produkcją programów, ponoszą największy koszt wynikający ze zmian. Równocześnie istnieje dla nich ograniczenie wynikające z zakazu pracy w konkurencji. To oni znaleźli się skrajnie trudnej sytuacji, wynikającej ze zmian w Spółce – argumentują związkowcy.
Z internetowym Radiem 357 żegna się Agnieszka Obszańska, wraca do Programu III Polskiego Radia. - Podjęłam decyzję o zmianie i wsparciu Trójki w jej odbudowie - stwierdziła.