Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Radio 357 we wtorek poinformowało, że zakończyło tworzenie docelowej struktury własnościowej. Nadrzędnym podmiotem jest teraz spółka komandytowa, zaś jej udziałowcem - spółdzielnia, skupiająca zespół tworzący rozgłośnię. Radiem zarządza nadal dotychczasowa spółka z zarządem, na czele którego stoi Paweł Sołtys. Tomasz Michniewicz, który sprzedał swoje udziały, ma pozostać w stacji jako gospodarz audycji.
W poniedziałek podczas transmisji w Eurosporcie z turnieju tenisowego w ramach igrzysk olimpijskich widzowie mogli usłyszeć kilka wulgarnych słów wypowiedzianych przez komentatora Karola Stopę. - Przepraszamy w imieniu Eurosportu i Karola Stopy za niewłaściwy język, którym posłużył się podczas transmisji meczu tenisowego - przekazało biuro prasowe TVN Grupy Discovery.
Prezenter Rock Radia (Grupa Radiowa Agory) Tomasz Miara od października będzie pracował w Programie III Polskiego Radia. - Nie dotykam polityki, chcę robić radio. Może jesteśmy w stanie dać stacji nową jakość - mówi Miara w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.
Były dziennikarz „Gazety Wyborczej” (Agora) Łukasz Długowski zarzucił szefowej „Wysokich Obcasów” Aleksandrze Klich niewłaściwe traktowanie noszące znamiona mobbingu. - Zarzuty pana Długowskiego są pomówieniem. Nikt nie skierował wobec mnie pozwu o mobbing - podkreśla Klich. Natomiast Agora podjęła w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.
Jedną z piątkowych audycji na antenie Radia Białystok Andrzej Ryczkowski prowadził, będąc nietrzeźwy, miał we krwi 2,5 promila alkoholu. Szef rozgłośni Mirosław Bielawski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zapewnia, że to incydentalny przypadek, a wobec dziennikarza zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe. Z naszych informacji wynika, że Ryczkowski zgłosił się na leczenie odwykowe, na razie nie wróci na antenę.
„Magazyn Ekspresu Reporterów” jesienią nie pojawi się już na antenie TVP3 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Telewizja Polska zdecydowała o zdjęciu programu z ramówki, najprawdopodobniej kierując się coraz niższą jego oglądalnością. To druga już kultowa audycja, która znika z anten publicznego nadawcy.
Jeden z reżyserów zatrudnionych w Telewizji Polskiej przez ostatnie dwa lata w ramach umów cywilnoprawnych z nadawcą zarobił brutto 1,4 mln zł, a inny - 1,2 mln zł. Więcej zarobił w ten sposób tylko były szef TAI Jarosław Olechowski. Dyrektor Agencji Kreacji, Rozrywki i Oprawy tłumaczy, że spółka „miała na uwadze, aby stawki pracowników wykonujących dodatkowe prace nie odbiegały od rynkowych”.
W obliczu tego, jak funkcjonowała Telewizja Polska w czasach Jacka Kurskiego, jedyną możliwą formą jej uzdrowienia jest teraz „opcja zero”, czyli zwolnienie wszystkich zatrudnionych tam osób i ponowne zatrudnienie, tych, którzy przejdą rekrutację - uważa pracujący przez wiele lat dla TVP producent Paweł Zeitz. Swoje tezy opublikował w formie listu otwartego. - Zbyt ostro? Nie sądzę. W TVP pracują fachowcy, którzy bez problemu przeszliby taką rekrutację - mówi Zeitz portalowi Wirtualnemedia.pl.
W mediach pojawiły się plotki o tym, że dyrektor programowy Polsatu Edward Miszczak, po serii kontrowersyjnych zmian w ramówce, które skończyły się niepowodzeniem, może zostać prezesem TVP. Czy sprawdziłby się w tej roli? Zdania ekspertów są podzielone. - Gdyby Miszczak miał przenieść do TVP doświadczenia TVN przemnożone przez Polsat, byłoby to nieszczęście dla mediów publicznych. Doradzałbym, żeby poprowadził tam kanał nastawiony na rozrywkę, np. TVP2 - łagodnie i inteligentnie skomercjalizowany - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl prof. Maciej Mrozowski, medioznawca.
Gotowe są już zręby ustawy o reformie mediów publicznych, opracowane przez zespół ekspertów dla przyszłego rządu. Niebawem projekt trafić ma pod konsultacje publiczne - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wśród proponowanych zmian jest ograniczenie emisji reklam w TVP o trzy czwarte. - Telewizja publiczna winna opierać się na społecznej służbie - mówi nam Jan Dworak, jeden z członków zespołu przygotowującego projekt ustawy.
Publicysta Jacek Żakowski wywołał burzę w mediach społecznościowych swoją propozycją oddania TVP2 Prawu i Sprawiedliwości. - Fundamentalnie nie zgadzam się z Jackiem. Publiczna telewizja musi być całością, w całości podlegającą prawu oraz regułom przyzwoitości. To nie jest tort, który można rozparcelować i wykrawać z niego kawałki dla poszczególnych partii - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Lis.
W środę na antenach TVP nie pokazano flagowego programu informacyjnego “Wiadomości”. Widzowie nie zobaczyli również “Teleexpressu” o 17:00 ani wcześniejszych wydań “Wiadomości” z 12:00 i 15:00. O 19:30 krótki komunikat w TVP wygłosił Marek Czyż. - Dziś nie będzie "Wiadomości", ale jutro podamy państwu informacyjny program Telewizji Polskiej. Niezawodnie o 19.30. Nazywam się Marek Czyż, serdecznie zapraszam - powiedział.
Nowy program informacyjny, który od czwartku zastąpi „Wiadomości” TVP1, powstaje w newsroomie stworzonym przez ul. Woronicza. W zespole reporterów, którzy przygotowują materiały do pierwszego wydania znajdą się, m.in. byli dziennikarze TVP, Polsatu czy TVN.
TV Republika dołączyła do MUX-L3 naziemnej telewizji cyfrowej, który jest dostępny w Częstochowie, Tomaszowie Mazowieckim i okolicach tych miast. Zastąpiła na multipleksie firmy MWE Broadcast muzyczny kanał Nuta TV.
W czwartek o godzinie 17:00 po blisko dwutygodniowej przerwie na anteny TVP1 i TVP Info wrócił „Teleexpress”. Po raz pierwszy od 7,5 roku jego gospodarzem był Maciej Orłoś. – Jak śpiewał Zbigniew Wodecki: lubię wracać, tam gdzie byłem – stwierdził prezenter na początku programu.
Michał Adamczyk, Samuel Pereira i Marcin Tulicki, tworzący poprzednią dyrekcję Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, nie są już pracownikami Telewizji Polskiej, doręczono im zwolnienia dyscyplinarne - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. TVP zarzuca im działania na szkodę spółki.
Utrzymywane przez patronów Radio 357 nie podpisało umowy z ZAiKS-em na początku 2023 roku ani w 2024 roku. - To jedyne duże radio w Polsce, które nie ma licencji na muzykę i utwory słowno-muzyczne. Gra polską muzykę i mówi, że ją promuje, ale to puste deklaracje, bo autorom i autorkom nie są wypłacane stosowne i należne im wynagrodzenia – mówi Wirtualnemedia.pl zastępca dyrektora generalnego Stowarzyszenia Autorów ZAiKS Karol Kościński. Radio 357 podkreśla, że chce płacić. - Wnieśliśmy do sądu o ustalenie konkretnych warunków umowy licencyjnej - odpowiada Paweł Sołtys, prezes Radia 357.
Bracia Karnowscy, właściciele tygodnika „Sieci”, serwisu wPolityce.pl czy telewizji wPolsce, proszą o wsparcie przez przekazanie 1,5 proc. podatku. Niedawno założona przez nich fundacja nie ma organizacji pożytku publicznego, więc robią to za pomocą Fundacji Mamy i Taty.
Na początku marca Telewizja Polska poinformowała o złożeniu pozwu przeciw Michałowi Adamczykowi, Samuelowi Pereirze i Marcinowi Tulickiemu. Miesiąc później były wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej założył zbiórkę pieniędzy na związane z procesem koszty. Do jej zakończenia zostało jeszcze kilkadziesiąt dni, ale licznik wpłat od dawna stoi w miejscu.
Trwają przygotowania do startu programu śniadaniowego Polsatu, który ma nazywać się „Halo tu Polsat”. Będzie on realizowany w hali zdjęciowej, w której dotychczas było studio Polsat Games. Start programu planowany jest na piątek 30 sierpnia br. – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.