Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Telewizja Polska ujawniła skalę roszczeń sądowych za jej działalność w czasie prezesur Jacka Kurskiego i Mateusza Matyszkowicza. To prawie 10 mln zł tytułu z powództwa osób i instytucji o naruszenie dóbr osobistych.
Po trzech miesiącach nadawania program śniadaniowy Telewizji Republika „Wstajemy!” gromadzi przed telewizorami średnio niemal 100 tys. widzów. Magazyn, który prowadzą m.in. Anna Popek i Rafał Patyra, notuje udziały wyższe od średniej stacji.
Jeśli Warner Bros. Discovery rzeczywiście będzie próbował sprzedać TVN, to wielu potencjalnych nabywców może znaleźć nie w Stanach Zjednoczonych, tylko w Europie. To na przykład Grupa PPF z Czech, Antenna Group z Grecji, węgierska TV2 Média czy włoski MFE. Każda z tych trzech firm inwestuje w tradycyjną telewizję na różnych rynkach w naszej części kontynentu.
Po trzech odcinkach nowy rozrywkowy program TVP2 „Cudowne lata” gromadzi średnio 530 tys. widzów. Widownia formatu prowadzonego przez Barbarę Kurdej-Szatan spada jednak z odcinka na odcinek.
TV Republika przygotowuje się do przeprowadzki. Szef wydawców stacji Jarosław Olechowski zamieścił na portalu X nagranie z nowej siedziby, z której emisja ma ruszyć w styczniu 2025 roku. - We wtorek zamówiliśmy sprzęt telewizyjny i zapłaciliśmy za niego pierwszą ratę. To pełne wyposażenie dwóch studiów – informuje Wirtualnemedia.pl Olechowski.
Telewizja Polska chce ograniczyć liczbę kanałów. Janusz Daszczyński, były prezes TVP obawia się, że przy okazji dalsze cięcia dotkną ośrodki regionalne. - Jeśli prawdą okażą się zamierzenia ustawowe, aby wykreślić ośrodki z nowej ustawy o radiofonii i telewizji i przenieść je do karty powinności, to ja protestuję – mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl członek rady programowej TVP.
Do 15 listopada KRRiT musi zaakceptować lub nie projekty Karty Powinności mediów publicznych. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że regulator skłania się ku negatywnej decyzji. To pokrzyżuje plany Telewizji Polskiej.
Teleturniej „Cudowne lata” w telewizyjnej Dwójce oglądało średnio 599 tys. widzów – wynika z danych Nielsena. Program cieszył się mniejszą oglądalnością niż emitowane w ubiegłym sezonie w tym samym paśmie muzyczne show „Tak to leciało!”.
Telewizja wPolsce24 (Fratria) zapowiada premierę filmu dokumentalnego swojego wicedyrektora Marcina Tulickiego o zmianie władz mediów publicznych pod koniec ub.r. Niedawno własny dokument na ten temat opublikowała Anita Gargas.
Program „Tomasz Lis na żywo” nie znika z anteny TVP 2. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, wczoraj zarząd Telewizji Polskiej zaakceptował nową umowę z Tomaszem Lisem.
Z projektu ramówki TVP1 na jesień wynika, że “Wieczorynka” od września br. nie będzie już emitowana w dni powszednie. Bajki wieczorem mają być nadawane tylko w weekendy.
Česká televize i RTVS wycofały się z dalszych prac nad wspólnym projektem Telewizji Wyszehradzkiej. - Liderami pozostają Polacy i Wegrzy, a Czesi i Słowacy są zainteresowani dołączeniem do projektu - przekonuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.
Publicysta Stanisław Michalkiewicz ujawnił na swoim blogu prawdziwe imię i nazwisko ofiary molestowania przez księdza. Zrobił to po tym, jak komornik zajął mu konto na poczet niemal 190 tys. odszkodowania dla tej samej kobiety, którą przed rokiem Michalkiewicz zestawił z kobietami lekkich obyczajów.
W czerwcu ruszą prace na planie reaktywowanej po 11 latach „BrzydUli”, premiera telenoweli planowana jest na jesień - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Widzowie ponownie zobaczą m.in. Julię Kamińską, Filipa Bobka i Małgorzatę Sochę, do obsady dołączą Magdalena Koleśnik, Karol Pocheć i Marcin Rogacewicz. - To jeden z najlepszych projektów w naszych dziejach - mówi nam Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.
Prowadząca program „W rytmie dnia” (Polsat News) dziennikarka Małgorzata Świtała z początkiem lipca tymczasowo pożegna się z widzami. Powodem jest urlop macierzyński, na który się wybiera. Na wizji zastąpić ją ma Igor Sokołowski.
Dla 52 proc. Polaków wciąż głównym źródłem informacji o wydarzeniach w kraju i na świecie jest telewizja - wynika z sondażu CBOS. Za najbardziej wiarygodne i bezstronne są uważane programy informacyjne i publicystyczne Telewizji Polsat, a kolejny spadek zanotowała pod tym względem Telewizja Polska.
Od początku czerwca na antenie Trójki nie ma dwóch audycji Wojciecha Ossowskiego: „Ossobliwości muzycznych” i „Klubu Folkowego”. Programy miały trafić do podcastów Polskiego Radia, ale póki co ich tam nie ma. Radio nie odpowiada na pytanie, dlaczego, ale sam Ossowski mówi: - Cierpliwości, jak się będą miały pojawić, to się pojawią. Terminu nie znam.
Po niecałych trzech latach przestało nadawać internetowe Halo.Radio – stacja założona przez Kubę Wątłego. Sam Wątły nie odpowiada na pytania, czy i gdzie będzie jeszcze można usłyszeć tę stację, ale nie emituje ona już na żadnym z internetowych kanałów, a strona internetowa jest nieaktywna.
Od 1992 r. do 2022 r. odsetek dorosłych określających się jako wierzący spadł z 94 do 84 proc., a praktykujących regularnie z blisko 70 proc. do niemal 42 proc. - wynika z analizy CBOS-u. Przyczyny porzucania praktyk religijnych to m.in. krytyka Kościoła i księży.
W poniedziałek, 7 listopada, na antenie radiowej Trójki pojawi się nowa audycja Tomasza Łysiaka – „Pan TaŁyk”. Emitowana będzie codziennie w dni powszednie. Łysiak przez 25 lat tworzył audycję „DeDektyw Inwektyw” na antenie Radia Wawa.