Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Odbiorcy Radia 357, którzy nie są jego patronami, niebawem usłyszą w aplikacji reklamy i treści sponsorowane. W ten sposób rozgłośnia chce poprawić swoje finanse i zachęcić niepłacących słuchaczy do wspierania stacji. - Inflacja bezlitośnie “zjada” środki, które wpłacacie - przyznają jej władze.
Barbara Dziedzic została nową szefową porannego magazynu TVP2 “Pytanie na śniadanie”. Zastąpiła w tej roli Kingę Dobrzyńską, która od końca września przebywa na zwolnieniu lekarskim.
W związku ze zmianą redaktora naczelnego „Uważam Rze” - Pawła Lisickiego zastępuje Jan Piński - z pracy w tygodniku zrezygnowała większość publicystów, m.in. Rafał Ziemkiewicz, Michał i Jacek Karnowscy, Igor Janke, Bronisław Wildstein i Robert Mazurek.
Radio VOX FM zaczęło nadawać na częstotliwościach Eski Rock, ale gra muzykę znaną dotąd z Radia Plus. Ta ostatnia rozgłośnia wróciła natomiast do formatu oldies. Zbigniew Benbenek, właściciel ZPR, zapewnia, że nie ma planów wycofania się Grupy Time z Radia Plus.
Dziennikarka TVP Warszawa Małgorzata Piekarska po 21 latach współpracy odchodzi z Telewizji Polskiej. W obszernym liście otwartym do Jacka Kurskiego ocenia, że programy informacyjne TVP stały się tubą propagandową władzy, a wielu zatrudnionych ostatnio dziennikarzy ma duże braki warsztatowe.
Dziennikarka i prezenterka Paulina Chylewska żegna się z Telewizją Polską, z którą była związana przez 21 lat. Wiosną br. uczestniczyła w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” w Polsacie.
Dziennikarka i wydawca Dominika Długosz żegna się z Telewizją Polsat, z którą była związana przez 11 lat. Wcześniej pracowała m.in. w Telewizji Polskiej.
Główne emisje „Big Brothera 2” oglądało średnio w TVN7 494 tys. widzów, o 264 tys. osób mniej względem poprzedniego sezonu reality-show. Format miał jednak wyższe wpływy z reklam. Portal Wirtualnemedia.pl ustalił, że kolejna edycja programu wstępnie planowana jest na jesień 2020 roku.
W środę Rada Mediów Narodowych powołała prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego na kolejną, czteroletnią kadencję. W zarządzie TVP pozostanie też Mateusz Matyszkowicz - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Tomasz Tomczyk, ekspert od blogosfery i twórca znany jako Jason Hunt, został wykreślony z listy prelegentów branżowej konferencji Influencers Live Wrocław. Powód? List otwarty grupy influencerek, które przypomniały, jak Tomczyk pisał o płci żeńskiej i relacjach damsko-męskich pod pseudonimem Kominek.
Każdy, z kim rozmawiamy o Jerzym Wójciku, mówi: to człowiek „Gazety Wyborczej”, wulkan pomysłów, hołdujący ciężkiej pracy. Niektórzy szczerze go nie lubią, inni zupełnie przeciwnie. I jest ich mniej więcej po równo. Teraz – jak twierdzi zarząd Agory – Wójcik nie jest już pracownikiem "GW", ale on uważa inaczej i szykuje właśnie tekst dla „Gazety Wyborczej”. Podkreśla, że zwolnić go może tylko Adam Michnik. Jedno jest pewne: o Wójcika rozpętała się wojna między Agorą, a "Wyborczą". Nie wiadomo, kiedy i jak się skończy.
Kanały youtube’owe telewizji internetowej wRealu24 zostały usunięte przez administrację platformy. - Upadliśmy na chwilę ale zaraz wstaniemy, otrzepiemy się i pójdziemy dalej - zapewnił jej redaktor naczelny Marcin Rola.
W środę ruszył portal Telewizji Polskiej dla młodzieży, o nazwie SwipeTo.pl. Prace nad nim trwały dwa lata, do projektu zaproszono także firmy z branży kreatywnej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Za branding i wygląd portalu odpowiadała Agencja 24/7, a szefem portalu jest Bartłomiej Jakubowski.
Do grona prowadzących pasmo muzyczne „W tonacji Trójki” w Programie III Polskiego Radia dołączają Rafał Porzeziński (kilka lat temu dyrektor radiowej Jedynki) i Marek Horodniczy.
Celebrytka Caroline Derpienski oświadczyła na Instagramie, że zamierza podjąć kroki prawne przeciwko koncernowi Danone za parodiującą ją reklamę Alpro z Katarzyną Nosowską. Zdaniem influencerki, materiał narusza jej dobra osobiste oraz stanowi "przejaw hejtu, mowy nienawiści i gaslightingu". Derpienski chce przeprosin oraz zadośćuczynienia w wysokości 50 milionów złotych na wskazany cel społeczny.
Przed laty, kiedy był korespondentem TVP w Stanach Zjednoczonych, zdobył serca widzów. Kochali go za emocjonujące relacje, amerykański luz i niepowtarzalny akcent. Stawiano go na równi z Tomaszem Lisem i Kamilem Durczokiem. Od kilku lat Maksa Kolonkę można oglądać tylko na YouTube. Szokuje widzów swoim uwielbieniem dla Putina, propozycjami rozbioru Ukrainy czy grożeniem śmiercią najważniejszym politykom w państwie. - Jego relacje z tragicznych wydarzeń 11 września 2001 roku były pełne emocji, aż przechodziły ciarki. Kolonko nadawał stojąc na dachu i pokazywał za sobą płonące wieże World Trade Center. To robiło niebywałe wrażenie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Sławomir Zieliński, były szef Kolonki w TVP.
W wersji mobilnej aplikacji TVP Go pojawiły się kanały wirtualne: Jak oni kłamią, Reset, ŚDN i Polskie Biesiady. Pierwsza ze stacji, przez całą dobę emituje w pętli programy uderzające w konkurencyjną stację TVN. Dzięki ŚDM można obejrzeć m.in. archiwalne homilie Jana Pawła II.
Wydawnictwo Bauer poinformowało, że z powodu reorganizacji firmy rozstaje się z Moniką Krokiewicz, członkinią zarządu i wydawczynią pism luksusowych, kobiecych i poradnikowych, która przepracowała w wydawnictwie 20 lat. Nasi rozmówcy nie mają wątpliwości: chodzi o oszczędności. - Jeśli nie ogłosili, że kogoś chcą na to stanowisko, jest to typowa optymalizacja kosztów. Wpisuje się to w trendy, jakim podlega rynek, zwłaszcza prasowy - mówi medioznawca prof. Adam Szynol.
Tuż przed wyborami do Sejmu Platforma Obywatelska zapowiedziała likwidację nazwy “Wiadomości” TVP. - Obiecywali polskie BBC, a wyszła im Russia Today - powiedzieli politycy tej partii. Nasi rozmówcy są zgodni - nie od tego powinny się zacząć zmiany w Telewizji Polskiej. - Byłoby widomym znakiem zmian dla opinii publicznej, gdyby ta marka przestała istnieć, tak jak zniknął „Dziennik Telewizyjny" w 1989 roku. Skupić się jednak trzeba na zmianie treści - uważa Jan Dworak, były prezes TVP. Wtóruje mu Sławomir Zieliński. - Rozmowa o nazwie powinna być na samym końcu, bo możemy zmienić nazwę, dekorację i stół, a nie będzie miał kto prowadzić tego programu - podkreśla były szef “Wiadomości”.
Dziennikarz TVP Info Michał Rachoń przestał współprowadzić dwa cykle publicystyczne w publicznym Radiu Opole. W ostatnim czasie Rachoń zniknął też z anteny Polskiego Radia 24.